Droga powiatowa do Frankowa

Trzy oferty złożono w przetargu na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni na czterech odcinkach dróg w gminach Lipno i Krzemieniewo.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na remont ok. 4 km dróg metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Zakres prac obejmuje oczyszczenie jezdni, a następnie dwukrotne skropienie nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesienie grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Do remontu zakwalifikowano cztery odcinki dróg powiatowych:

1) Radomicku  (1,1 km)

2) Gronówko – Wyciążkowo (1,5 km)

3) Frankowie (250 m)

4) Brylewo – Bielawy (1,2 km)

W przetargu złożono trzy oferty. Najtańsza na remont drogi we Frankowie należy do spółki S-Probud Budowa ze Stargardu (27.216 zł), natomiast na pozostałe odcinki najkorzystniejsze oferty pochodzą od spółki Bitumdrog z Obornik Śląskich (łącznie 335.544 zł). Złożone dokumenty weryfikuje komisja przetargowa.