XXI Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Rydzynie

Ponad 60 załóg uczestniczyło w XXI Ogólnopolskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, zorganizowanym przez Zamek Królewski w Rydzynie i Automobilklub Leszczyński. Organizatorów tradycyjnie wsparł finansowo powiat leszczyński.

Rajd rozpoczął się jak zwykle przy zamku w Rydzynie. Na trasę wyruszyli posiadacze zabytkowych pojazdów – 42 samochodów i 20 motocykli wyprodukowanych do 1999 r. Trasa o długości ok. 90 km wiodła przez powiaty leszczyński, rawicki i górowski.

Do łącznej punktacji rajdu zaliczano wiek pojazdów i wykonanie zadań wyznaczonych na trasie (np. slalom i rzuty piłką do kosza. W klasyfikacji samochodów zwyciężyli Grzegorz i Adam Feliczak z Leszna (mercedes) przed Tomaszem Staśkiewiczem i Aleksandrą Sobiech z Bojanowa (volkswagen garbus) oraz Henrykiem Prałatem i Michałem Witowskim z Bojanowa (vw garbus).  W klasyfikacji motocyklistów najlepsi byli Michał Niedzielski i Agata Fornalska, a dwa następne miejsca zajęli Marta Juszczak i Zbigniew Szychłowski.

W oficjalnym otwarciu rajdu uczestniczył starosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Fot. J.Witczak leszno24.pl