Plakat obrazujący tekst

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec marca 2024 r. wyniosła 2,8 proc., tyle samo, co rok wcześniej. Powiat pod względem niskiego bezrobocia zajmuje siódme miejsce w Wielkopolsce.

Na koniec pierwszego kwartału 2024 r. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,8 proc., przy 3, proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 5,3 proc. Pod względem niskiego poziomu bezrobocia powiat leszczyński zajmuje obecnie siódme miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, kępińskim, wolsztyńskim, nowotomyskim i śremskim).

Na koniec marca br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 689 osób.