Ochotnicza Straż Pożarna w Rydzynie otrzymała nowy silnik zaburtowy do łodzi hybrydowej. Zakup sfinansowały po połowie samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Rydzyna.

OSP w Rydzynie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. By jeszcze lepiej wypełniać swe zadania otrzymało nowy silnik zaburtowy do łodzi hybrydowej. Zastąpi przestarzałą i mało wydajną jednostkę, dzięki czemu zadania będą skuteczniejsze. Łódź jest wykorzystywana do usuwania skutków klęsk żywiołowych i zagrożeń chemiczno – ekologicznych na akwenach wodnych oraz do ratownictwa wodnego.

Zakup silnika wartego 30 tys. zł po połowie sfinansowały samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Rydzyna. W przekazaniu silnika strażakom ochotnikom uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek oraz radny powiatu leszczyńskiego, skarbnik gminy Rydzyna Wojciech Antoniak.