Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni powiatu leszczyńskiego na II sesji m.in. powołali stałe komisje.

Po rezygnacji z mandatu radnego przez Rafała Jagodzika, wicestarostę leszczyńskiego, jego miejsce w Radzie Powiatu Leszczyńskiego zajął Bartosz Adamczewski.

Następnie rada powołała pięć stałych komisji. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Damian Janowicz (klub Koalicji Obywatelskiej), komisji budżetu, planowania i rozwoju – Marek Tulewicz (klub Koalicji Obywatelskiej), komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska – Stanisław Matuszewski (klub Polskiego Stronnictwa Ludowego), komisji spraw społecznych – Jolanta Kotyś (klub Koalicji Obywatelskiej), a komisji skarg, wniosków i petycji – Karol Neumann (klub Prawa i Sprawiedliwości).

Radni delegatem do Związku Powiatów Polskich ustanowili starostę Macieja Wiśniewskiego, uchwalili również jego wynagrodzenie.