Siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie

Jedna oferta została złożona w przetargu na przebudowę dachu zabytkowego budynku będącego częścią siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. To czwarty  etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. W latach 2020-2022 samorząd trzykrotnie uzyskał dofinansowanie na wykonanie prac dekarskich i budowlanych w ośmiu z jedenastu budynków SOSW.

Na czwarty etap powiat otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 201 tys. zł dotacji. W przetargu została złożona jedna oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman ze Święciechowy i Remondek Sebastian Gorczyca z Lipna o wartości 349.821 zł. Komisja przetargowa weryfikuje złożone dokumenty.