W dawnym budynku przedszkolnym w Pawłowicach otwarto nową siedzibę biblioteki. W uroczystości uczestniczył pochodzący z tej miejscowości starosta Jarosław Wawrzyniak oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Mieszkańcy Pawłowic, jednej z największych miejscowości powiatu leszczyńskiego, doczekali się nowej siedziby filii gminnej biblioteki. Mieści się w budynku po dawnym przedszkolu. Pomieszczenia w nowym lokalu są przestronne, czytelnicy mają do dyspozycji wypożyczalnię, czytelnię z kawiarenką internetową, szatnie i toaletę, a pracownicy – zaplecze socjalne. Księgozbiór biblioteki to ponad 12,5 tys. woluminów. Dzięki nowej siedzibie biblioteka oraz pawłowicka izba regionalna będą mogły organizować jeszcze więcej imprez kulturalnych.

Otwarcia nowej siedziby biblioteki dokonali wójt Krzemieniewa Andrzej Pietrula oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a pomieszczenia poświęcił pawłowicki proboszcz ks. ksiądz Jan Roszyk.

fot. www.leszno24.pl