Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni na III sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego przyjęli siedem uchwał, w tym wprowadzili zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami o napędzie spalinowym na Jeziorze Dominickim.

Radni zmienili tegoroczny budżet powiatu, wprowadzając do planu wydatków 120 tys. zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla spółek wodnych na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych.

Radni uchwalili wprowadzenie zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikami o napędzie spalinowym na Jeziorze Dominickim. Wprowadzony zakaz obowiązywać będzie całą dobę z wyjątkiem jednostek pływających, których użycie jest konieczne do celów bezpieczeństwa publicznego, prowadzenia praktycznych zajęć szkoleniowych przez jednostki uprawnione, do utrzymania cieków i zbiorników wodnych przez służby do tego uprawnione, jak również do prowadzenia działalności przez użytkownika rybackiego obwodu rybackiego. Radni dopuścili używanie silników spalinowych, stanowiących silnik pomocniczy jachtów żaglowych, podczas manewrów podchodzenia i odchodzenia do i od pomostów oraz brzegów jeziora stanowiących miejsce ich stacjonowania. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Rada przyjęła sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego za 2023 rok, uchwaliła zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu treningowym i wspomaganym w Rydzynie, przyjęła Ocenę zasobów pomocy społecznej w powiecie leszczyńskim za rok 2023 i wybrała starostę Macieja Wiśniewskiego przedstawicielem powiatu do Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla
Zrównoważonego Rozwoju”.