Droga powiatowa Zaborówiec - Włoszakowice

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie  ogłosił przetarg na budowę drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Zaborówiec -Włoszakowice.

ZDP szuka wykonawców dwóch odcinków drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m, dlatego przetarg został podzielony na dwa oddzielne zadania. W pierwszym do wykonania będą dwa odcinki: od rejonu ul. Zbożowej w Brennie do Zaborówca (3 km) i od Zaborówca do Papierni (1,2 km). W granicach miejscowości Zaborówiec ciąg pieszo-rowerowy został wykonany w 2018 r. Droga dla rowerów ma powstać z kostki betonowej w terenie zabudowanym i o nawierzchni asfaltowej poza nim.

Natomiast w ramach drugiego zadania zaplanowano budowę drogi dla rowerów na odcinku z Włoszakowic w kierunku Zaborówca (1,2 km). Także w tym przypadku droga dla rowerów zostanie zbudowana z kostki betonowej w terenie zabudowanym i o nawierzchni asfaltowej poza nim.

Termin wykonania inwestycji to 31 maja 2025 r. Na oferty od wykonawców ZDP czeka do 4 lipca br.

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na budowę drogi wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Włoszakowice (8 km). Szacowany koszt prac to 8,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 95 proc. kosztów, czyli do ok. 7,8 mln zł.