W Święciechowie zorganizowano mikołajkowy turniej w piłce nożnej dziewcząt. Puchar starosty leszczyńskiego zdobyły reprezentantki miejscowej podstawówki.

W turnieju mikołajkowym uczestniczyły drużyny dziewczyn z klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu leszczyńskiego - Święciechowy, Górki Duchownej, Krzycka Wielkiego, Kaczkowa, Wijewa i gościnnie SP nr 4 z Leszna.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Święciechowy, w nagrodę otrzymała puchar starosty leszczyńskiego. Drugie miejsce zajęły piłkarki z Górki Duchownej, a trzecie – z Krzycka Wielkiego. Starostwo Powiatowe w Lesznie ufundowało puchary dla trzech pierwszych drużyn i medale dla wszystkich uczestników turnieju.

{gallery}2016/artykuly/Swieciechowa_pilka_nozna_dziewczyn_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}