Podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa o dofinansowanie kwotą 1 mln zł z Programu Lekkoatletycznego Województwa Wielkopolskiego przebudowy kompleksu sportowego przy prowadzonym przez Powiat Leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie.

Inwestycję za prawie 3,8 mln zł wykonuje firma Activa Longin Witkowski z Łodzi. Zakres robót obejmuje m.in. budowę bieżni okrężnej (o dystansie 400 m) z czterema torami, bieżni prostej z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skoczni w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej

Powiat otrzymał dwa dofinansowania na tę inwestycję. Z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska samorząd otrzyma dotację na połowę kosztów prowadzonych prac. W starostwie podpisana została umowa na drugie dofinansowanie – 1 mln zł z Programu Lekkoatletycznego Województwa Wielkopolskiego. Podpisali ją członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski i wicestarosta Rafał Jagodzik. W spotkaniu w starostwie uczestniczyli także przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski, Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek i radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Mroczkowska.

Przebudowę kompleksu sportowego kwota 500 tys. zł wsparła Gmina Rydzyna.