Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Droga powiatowa Włoszakowice - Zaborówiec

Pięć firm złożyło oferty w przetargu na budowę trzech odcinków drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Zaborówiec - Włoszakowice. Najtańsze oferty wynoszą łącznie ok. 7,9 mln zł. 

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na budowę drogi wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Włoszakowice (8 km). Szacowany koszt prac to 8,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 95 proc. kosztów, czyli do ok. 7,8 mln zł.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę trzech odcinków drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m.  O kontrakt na wykonanie dwóch odcinków: od rejonu ul. Zbożowej w Brennie do Zaborówca (3 km) i od Zaborówca do Papierni (1,2 km) złożono trzy oferty. Najtańsza z nich – za 6.331.258 zł należy do firmy Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Krobi. W  ramach drugiego zadania zaplanowano budowę drogi dla rowerów na odcinku z Włoszakowic w kierunku Zaborówca (1,2 km). Najtańsza z pięciu ofert należy do spółki Nodo z Leszna – 1.547.453 zł.

Komisja przetargowa sprawdza poprawność złożonych dokumentów. Termin wykonania inwestycji to 31 maja 2025 r.

Logo strony