Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Wamet Dobry Wiązar Dąbcze zajął trzecie miejsce w Wielkopolsce w klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Po raz trzeci z rzędu drużyna z gminy Rydzyna znalazła się w najlepszej “trójce” klubów w województwie wielkopolskim.

Na koniec sezonu Polski Związek Tenisa Stołowego publikuje ranking klubów w ramach współzawodnictwa. Do tej klasyfikacje zliczane są występy w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych we wszystkich grupach wiekowych, Drużynowym Pucharze Polski i zmaganiach ligowych.

Po raz trzeci z rzędu trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji w ramach współzawodnictwa PZTS w Wielkopolsce zajął Klub Sportowy Wamet Dobry Wiązar Dąbcze, który w sezonie 2023/2024 zgromadził na swoim koncie aż 6170 punktów.

Sezon 2023/2024 był bardzo udany dla zespołu z powiatu leszczyńskiego. Drużyna kobiet zajęła siódme miejsce w Europe Trophy i po raz drugi z rzędu zagrała w finałach Drużynowego Pucharu Polski. Ponadto zawodniczki zajęły czwarte miejsce w 1. lidze kobiet w grupie północnej. Męski zespół dotarł natomiast do półfinału TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka.

Indywidualnie najlepsze rezultaty osiągnęli Katarzyna Trochimiuk i Tomasz Mrozek, którzy wystąpili w 36. Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Gliwicach.

W końcowej klasyfikacji w ramach współzawodnictwa PZTS sklasyfikowano blisko 50 klubów z Wielkopolski.

Logo strony