W niedzielę odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej  w Wilkowicach. Powiat leszczyński współfinansował tą inwestycję.

Nowy obiekt powstał przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilkowicach. Będzie on służył nie tylko uczniom i pedagogom, ale całej lokalnej społeczności. Niedzielna uroczystość była również okazją do zwiedzenia nowej hali przez zgromadzonych na spotkaniu mieszkańców.

- Od wielu lat marzeniem społeczności szkolnej było stworzenie takiego miejsca, gdzie młody człowiek mógłby rozwijać się poprzez ruch, gdzie młodzi ludzie uczyliby się zdrowej rywalizacji - powiedziała podczas spotkania Małgorzata Adamczewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Podczas przemówień i podsumowań realizacji całej inwestycji na ręce pani Dyrektor przekazano dodatkowy sprzęt sportowy, który ułatwi realizację zajęć.

Powiat leszczyński pomógł w realizacji tej bardzo potrzebnej w Wilkowicach inwestycji, współfinansując ją kwotą 60.000zł.