Medale Roszady Lipno na Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W XXX Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Warcabach Stupolowych, które odbyły się w Dąbkach w gminie Darłowo na podium stanęły dwie drużyny Roszady Lipno.

Drużynowymi Mistrzami Polski 2024 do lat 13 zostali:  Krzysztof Delalicz de Laval,  Radosław Leśniewski,  Hugo Franek

Tym samym nasza złota drużyna obroniła tytuł sprzed roku. Drużynowymi Wicemistrzyniami Polski 2024 do lat 13 zostały:  Yelizaveta Hadomskaya i Katarzyna Dobiała.

Trzecia drużyna Roszady walczyła "do ostatniego piona". Po 7 długich, ciężkich rundach wśród 8 najlepszych drużyn z Polski w tej kategorii, zajęła miejsce najtrudniejsze dla sportowców, czyli czwarte tuż za podium wśród Juniorów do lat 13, remisując m.in. z brązowymi medalistami.

Bardzo duży sukces osiągnął również zawodnik klubu z Lipna - Mateusz Wysokiński, wypożyczony podczas tych Mistrzostw do drużyny MUKS Libero Basznia Dolna, z którą bez żadnej porażki wywalczył złoto w kategorii Juniorów do lat 16.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Opiekę trenerską nad naszymi zawodnikami podczas tych Mistrzostw pełnił Amadeusz Zyber-Moszak. Dziękujemy!