Zakończyliśmy kolejną inwestycję drogową - drugi etap remontu drogi powiatowej od Wojnowic do granicy powiatu kościańskiego.

Zakończyliśmy kolejną inwestycję drogową - drugi etap remontu drogi powiatowej od Wojnowic do granicy powiatu kościańskiego na wysokości Zglińca (nr drogi 3898P).

W pierwszym etapie został przebudowany kilometrowy odcinek drogi w Wojnowicach od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 432 na trasie Leszno - Śrem do przepustu na Kanale Obry.

Etap drugi realizowany był na odcinku od wcześniej wspomnianego przepustu do granicy z powiatem kościańskim.  W tej części zakres prac obejmował m.in. przebudowę i poszerzenie jezdni, przebudowę przepustów, wykonanie odwodnienia drogi i wzmocnienie poboczy.

Wykonawcą przebudowy była firma Strabag. Całkowity jej koszt to prawie 3 miliony 700 tysięcy złotych.

Dzięki inwestycji mocno zwiększył się komfort i bezpieczeństwo dla podróżujących tym malowniczym odcinkiem powiatu leszczyńskiego.