Droga powiatowa przez Krzycko Małe już otwarta. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie musiał na wniosek firmy Instal Głogów wprowadzić objazd na czas wykonywania na zlecenie gminy Święciechowa prac kanalizacyjnych.

Samorząd Święciechowy sfinansował w tym roku pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej w Krzycku Małym. Ponieważ prace były wykonywane w pasie drogowym, przejazd przez tę miejscowość został zamknięty, a Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie na wniosek wykonawcy wprowadził objazd.

Długotrwałe niedogodności związane z dojazdem do domów, a także do firm, m.in. do spółki Werner Kenkel już się zakończyły.

- Wykonawca prac odtworzył nawierzchnię po wykopach związanych z budową kanalizacji i ruch na drodze powiatowej został przywrócony – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

W 2017 r. gmina Święciechowa ma zlecić drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej. Po jego zakończeniu wykonana zostanie nowa warstwa nawierzchni asfaltowej przez Krzycko Małe, aż do skrzyżowania z droga Leszno – Włoszakowice.