Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie trwa intensywna modernizacja kompleksu sportowego.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesna bieżnia okrężna o długości 400 metrów z czterema torami oraz bieżnia prosta o długości 100 metrów z sześcioma torami wykonanymi z poliuretanu. Projekt obejmuje także budowę skoczni do skoku w dal z nawierzchnią poliuretanową.

Dodatkowe prace przewidują instalację ogrodzenia, pułapek na piłki oraz stojaków na rowery. Teren wokół kompleksu zostanie odpowiednio zagospodarowany, w tym utworzone zostaną tereny zielone i elementy infrastruktury towarzyszącej, co poprawi funkcjonalność i estetykę obiektu.

Inwestycję realizuje Powiat Leszczyński, dzięki dotacjom z Programu Lekkoatletycznego Województwa Wielkopolskiego, Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej "Sportowa Polska" oraz wsparciu finansowemu gminy Rydzyna.