Jubileusz 75-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie wypełnił salę Balową

11 października 2024 roku odbył się jubileuszu 75-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie. Zaproszeni goście gremialnie stawili się na uroczystości i  wypełnili salę Balową rydzyńskiego Zamku po brzegi.

Podczas wydarzenia odbył się uroczysty apel. W czasie ceremonii wręczono nagrody zasłużonym nauczycielom, które wspólnie przyznali pani dyrektor SOSW oraz starosta leszczyński, Maciej Wiśniewski. Szczególnym momentem było także nadanie odznak "Przyjaciel Szkoły" osobom i instytucjom, które szczególnie wspierały działalność Ośrodka.

W programie obchodów znalazła się prezentacja filmu, który ukazywał życie codzienne i działalność SOSW w Rydzynie. Nie zabrakło również licznych życzeń i gratulacji, które płynęły od przybyłych gości, doceniających wkład placówki w edukację i wychowanie kolejnych pokoleń.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ponieca, która uświetniła jubileusz swoimi występami, nadając uroczystości wyjątkowy charakter i podniosły nastrój.

Głównym punktem programu było przedstawienie sceniczne przygotowane przez wychowanków Ośrodka, a opowiadające o losach Białej Damy - legendy Zamku w Rydzynie.

Na zakończenie jubileuszu miała miejsce symboliczna chwila – posadzenie drzewa platanu, podarowanego przez starostę leszczyńskiego. W akcie tym uczestniczyli dyrektor placówki oraz przedstawiciele samorządu, symbolizując dbałość o przyszłość i trwałość ośrodka. Ech, dobrze byłoby zobaczyć to szlachetne drzewo za kolejne 75 lat...