We wrześniu oraz październiku na terenie powiatu leszczyńskiego realizowany był cykl szkoleń w ramach Akademii Liderów Senioralnych

która jest częścią projektu OBECNOŚĆ, czyli seniorzy partycypują 2024. Projekt zainicjowany i prowadzony jest przez Fundację Instytut Rozwoju Liderów. Na realizacja działań na rzecz osób starszych fundacja otrzymała dofinansowanie ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+. 5 duetów z gminy Włoszakowice, Wijewo oraz Święciechowa uczestniczyło w trzech szkoleniach: 19 i 25 września oraz 3 października.

Podczas spotkań seniorzy nawiązali współpracę i zgłębili tajniki przywództwa społecznego oraz rozpoczęli proces diagnozy potrzeb swoich środowisk senioralnych, który zaowocuje realizacją ich własnych, lokalnych inicjatyw senioralnych. Uczestnicy poznali także narzędzia umożliwiające rozwój umiejętności liderskich i nauczyli się wyznaczać ambitne, ale realne cele. Cykl szkoleniowy odbył się dzięki wsparciu Powiatu Leszczyńskiego oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, która udostępniła fundacji przestrzeń dla organizacji szkoleń.

W najbliższym czasie dla seniorów z powiatu leszczyńskiego zaplanowano także szkolenia specjalistyczne dotyczące zdrowego odżywiania, dobrostanu seniora, nauki języka angielskiego, komunikacji czy o profilaktyce zdrowotnej. Poza realizacja inicjatyw uczestnicy Akademii Liderów Senioralnej w ramach projektu odbędą wyjazd edukacyjny do Torunia i Bydgoszczy, sesję zdjęciową połączoną z kampanią społeczną oraz wezmą udział w uroczystej subregionalnej kolacji podsumowującej projekt. Dlaczego subregionalnej? Otóż projekt realizowany jest na terenie trzech powiatów: leszczyńskiego, grodziskiego oraz kościańskiego.

Więcej informacji o działaniach realizowanych w ramach projektu znajdą Państwo na stronie internetowej Instytutu Rozwoju Liderów: irl.org.pl oraz na stronie facebookowej projektu: https://www.facebook.com/obecnoscseniorzy

Projekt objęty został Patronatem Honorowym Starosty Leszczyńskiego, Starosty Grodziskiego oraz Starosty Kościańskiego.

Projekt objęty Patronatem Honorowym Starosty Grodziskiego Kościańskiego oraz Leszczyńskiegopng