Powiat leszczyński otrzyma 2,5 mln zł dotacji na przebudowę drogi w Wilkowicach. Wielkopolski Urząd Wojewódzki ogłosił ostateczną listę wniosków, które będą dofinansowane z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach oszacowano na 5 mln zł. Zaplanowano kompleksową przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej. Projekt przewiduje przebudowę 2,7 km drogi (o szerokości sześciu metrów), budowę ciągu pieszo- rowerowego (2,5 m szerokości), przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę dwóch kilometrów kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych.

Wniosek powiatu znalazł się na 12 miejscu listy rankingowej. Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg zatwierdziła listę wniosków o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wśród 15 inwestycji powiatowych, które otrzymają pieniądze na połowę wydatków kwalifikowanych jest projekt samorządu powiatu leszczyńskiego. Przebudowa dwóch ulic w Wilkowicach zaplanowano na rok 2017.