32 edycja biegu sylwestrowego zgromadziła na starcie ponad 300 osób. Jego uczestnicy przebiegli ulicami Leszna pięć kilometrów, na sportowo kończąc rok 2016.

Bieg zorganizowało Wojskowe Stowarzyszenie Grot z Leszna. W pięciokilometrową trasę wieczorem, w przedostatni dzień roku wybiegło ponad 300 osób. Do sportowej rywalizacji zachęcał płk Mirosław Szwed, dowódca 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska, którego dwa dywizjony stacjonują w Lesznie.

Zwycięzcą biegu, z czasem 15 minut i 14 sekund, został żołnierz czerwieńskiego pułku Szymon Krawczyk, drugi był Krzysztof Szymanowski, także mundurowy, a trzeci Nikodem Dworczak z WMLKS Nadodrze Powodowo. Wśród kobiet najszybciej pięć kilometrów pokonała Klaudia Pawlus z LLKS Osowa Sień. W uroczystym zakończeniu biegu uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Starostwo Powiatowe w Lesznie współfinansowało organizację biegu.