Tradycyjnie w okresie świątecznym w Zespole Szkół Specjalnych w Górznie wystawiane są jasełka. Uczniowie w strojach występowali przed swoimi rodzicami, kolegami i zaproszonymi gośćmi. Nie zabrakło także podarunków od Mikołaja.

W tym roku na widowni oprócz rodziców zasiedli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, wicestarosta Robert Kasperczak, proboszcz parafii w Drobninie ks. Stanisław Pietraszek oraz pracownicy i pacjenci Centrum Rehabilitacji MSWiA. Na widowisko złożyły się występy, śpiewanie kolęd, gra na cymbałkach i bum bum rurkach oraz występ taneczny.

Spotkanie było także okazją do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Organizatorzy chcieli zachęcić dzieci i młodzież do twórczego działania na miarę swoich możliwości i umiejętności. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych, od kredki, akwareli poprzez wyklejane papierem wzbogacone o naturalne elementy takie jak szyszki, korę, makaron po decoupage i haft matematyczny. Ponieważ wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, jury zdecydowało nagrodzić wszystkie prace. Nagrody i wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej klas I-III, klas IV-VI i gimnazjum.

{gallery}2016/artykuly/Gorzno_ZSS_jaselka_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}