W leszczyńskim ratuszu uhonorowano „Ludzi Roku 2016”, wybranych przez redakcję Gazety ABC. Wyróżnienia wręczyli prezydent Leszna Łukasz Borowiak oraz starosta leszczyńskie Jarosław Wawrzyniak.

Redakcje Gazety ABC i portalu leszno24.pl tytuły Ludzi Roku przyznają od dziewięciu lat. Wybierają ich dziennikarze, a nie są wybierani przez czytelników głosujących na kuponach czy sms-ami. W ten sposób wyróżniane są osoby, które swoją pracą, inicjatywom i zaangażowaniu zasługują na uznanie.

Ludźmi Roku 2016 zostało 11 osób. Mateusz Weber i Michał Graczyk to organizatorzy Pikniku Szybowcowego w Lesznie, największej imprezy w regionie leszczyńskim. Jacek Kaszuba i Łukasz Grudniewski to prezes i trener Koszykarskiego Klubu Jamalex-Polonia, który w ub.r. awansował do I ligi krajowych rozgrywek. Anna Serwicka, Mariola Smuk, Liliana Szewczyk, Klaudia Rogowska i Natalia Serwicka odpowiadają za uruchomienie w centrum Rydzyny spółdzielni socjalnej prowadzącej lokal gastronomiczny „Rydzynianka”. Hanna Wilczyńska to inicjatorka budowy placu zabaw „Rojberkowo” w Lesznie, który powstał z pieniędzy z budżetu obywatelskiego oraz przy znaczącym udziale prac mieszkańców. Beata Kawka, kierownik artystyczny Teatru Miejskiego w Lesznie, to współautorka utworzenia w mieście zawodowej sceny teatralnej.

W uroczystym wręczeniu wyróżnień Ludziom Roku 2016, oprócz dziennikarzy ABC, uczestniczyli prezydent Leszna Łukasz Borowiak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_Czlowiek_roku_ABC_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}