Sześć zespołów zaprezentowało się podczas XV Przeglądu Zespołów Śpiewaczych „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki”. Sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie rozbrzmiała świąteczną muzyką.

Organizatorem jubileuszowego przeglądu był leszczyński oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Na leszczyńskiej estradzie zaprezentowało się sześć zespołów: „Srebrny Włos” i „Śpiewaj z nami” z Włoszakowic, „Belęcin” z Nowego Belęcina, „Złota Jesień” z Bukówca Górnego, „Razem Raźniej” z Długich Starych i „Rydzyniacy” z Rydzyny oraz chór „Senior” z Kąkolewa.

Każdy z zespołów uczestniczących w przeglądzie otrzymał z rąk wicestarosty Roberta Kasperczaka i Antoniego Wiercińskiego, prezesa oddziału PZERiI, pamiątkową statuetkę i dyplom uczestnictwa.

Fot. E.Baldys