Leszno uroczyście obchodziło 97 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji złożono wiązanki m.in. pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno i Pomnikiem Wdzięczności, a na rynku odbyła się uroczystość patriotyczna.

17 stycznia 1920 r. Leszno po okresie zaborów wróciło w granice Polski. W 97 rocznicę tych wydarzeń władze miasta zorganizowały uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie. Rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy przy ul. 17 Stycznia, upamiętniające wydarzenia z 1920 r. Potem parlamentarzyści, samorządowcy (w tym delegacja powiatu leszczyńskiego), przedstawiciele wojska, służb mundurowych, instytucji i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno, w kwaterze Powstańców Wielkopolskich, na grobie dr Bronisława Świderskiego i pod Pomnikiem Wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim na pl. Kościuszki.

Na leszczyńskim rynku odbyła się manifestacja patriotyczna z udziałem władz państwowych i samorządowych, wojska, służb mundurowych, grup rekonstrukcyjnych i mieszkańców.

Fot. M.Dudka