Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie otrzymały nowy samochód przeznaczony do przewozu osób z domu na zajęcia i w drodze powrotnej.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie działają w Rydzynie od 1999 r. - najpierw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, a od 2007 r. pod egidą Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej Pro – Activ. To placówka pobytu dziennego, zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową. Celem działań wykwalifikowanej kadry jest wsparcie osób niepełnosprawnych w uzyskaniu samowystarczalności pozwalającej na samodzielne i aktywne życie osobiste, zawodowe i społeczne.

Zajęcia odbywają się w pracowniach o różnych profilach zawodowych - gospodarstwa domowego, krawiecko – dziewiarskiej, tkackiej, stolarskiej, plastycznej i komputerowej, ponadto uczestnicy pracują w ogrodzie działkowym.

Uczestnicy warsztatów w Rydzynie to mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego. Stowarzyszenie Pro – Activ w Rydzynie dysponuje od niedawna nowym samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej na wózku inwalidzkim. Mogący przewieźć osiem osób Renault Trafic został kupiony w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III (obszar D – likwidacja barier transportowych). Pojazd kosztował ok. 121 tys. zł, z czego 80 tys. zł przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostałą kwotę – Stowarzyszenie Pro-Activ.

W oficjalnym przekazaniu samochodu uczestniczył wicestarosta Robert Kasperczak, a auto poświęcił rydzyński proboszcz ks. Wojciech Pieprzyca.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_wtz_samochod_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}