Radni powiatu leszczyńskiego na XXV sesji przegłosowali pięć uchwał i wysłuchali sprawozdania starosty Jarosława Wawrzyniaka z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Radni m.in. uchwalili plan dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli pracujących w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie, Zespole Szkół Specjalnych w Górznie i Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rydzynie. Jedna z uchwał dotyczyła też projektu, na który powiat otrzyma dotację z budżetu Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Dotyczy pomocy rodzinom zastępczym, rodzinom mającym trudności opiekuńczo – wychowawcze oraz osobom niesamodzielnym. Wkład własny powiatu w dwuletni projekt to 65 tys. zł, dotacja wyniesie ok. 1,3 mln zł.

Rada powiatu także znowelizowała tegoroczny budżet. Wprowadzono do niego m.in. wydatki na przebudowę chodników na ul. Słonecznej w Lasocicach i ul. Poniatowskiego w Rydzynie oraz budowę chodników w Tworzanicach i Kłodzie, budowę ścieżki rowerowej z Garzyna do Górzna, a także na realizacje projektu unijnego dotyczącego cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych starostwa powiatowego.