Ochotnicza Straż Pożarna w Wijewie ma nowy wóz strażacki. Zakup pojazdu był współfinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Kierowana przez Adama Wojciecha OSP Wijewo ma długo oczekiwany nowy wóz strażacki. Średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Mana jest przystosowany do zmniejszania powstałych szkód w środowisku. Stanowi więc znaczące wsparcie dla wielkopolskiego systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Pojazd kosztował ok. 1,1 mln zł, 50 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz m.in. kierowców przejeżdżających przez gminą Wijewo przekazał samorząd powiatowy.

{gallery}2017/artykuly/Wijewo_OSP_woz_bojowy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}