Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna hucznie obchodziły swe 15-lecie. Z tej okazji w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbył się jubileuszowy koncert.

Grupa mażoretek swoimi występami ubarwia występy Orkiestry Dętej Miasta Leszna podczas najważniejszych uroczystości. Oprócz popisów paradnych dziewczyny wykonują także układy taneczne do standardów światowej muzyki rozrywkowej. Za swoje występy były nagradzane podczas festiwali i przeglądów.

Jubileuszowy koncert w auli PWSZ w Lesznie zgromadził ponad 130 dziewczyn, które w ciągu 15 lat występowały i występują w zespole mażoretek, kierowanym przez Katarzynę Czyżak. Popisom choreograficzno – tanecznym przygrywała Orkiestra Dęta Miasta Leszna. Wśród składających życzenia jubilatkom był wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Foto. E.Baldys