Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił pierwsze w tym roku przetargi na wykonanie prac drogowych. Mają wyłonić wykonawców przebudowy drogi powiatowej z Garzyna do Górzna oraz budowy ścieżki rowerowej położonej wzdłuż niej.

Przebudowę ok. 2,3 km drogi powiatowej z Garzyna (od skrzyżowania z krajową „dwunastką”) do Górzna sfinansować mają dwa samorządy – powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Inwestycja obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę kanalizacji deszczowej i wymianę nawierzchni chodników. ZDP czeka na oferty do 15 lutego br.

Budowę ścieżki rowerowej z Garzyna do Górzna, na którą także ZDP ogłosił przetarg - z kolei sfinansuje tylko powiat. To będzie kontynuacja wykonanego w 2015 r. ciągu w Garzynie. Teraz starostwo chce otrzymać dotację na pokrycie części kosztów tej inwestycji i złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu, jaki ogłosiła Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior w Lesznie. Koszt budowy ścieżki oszacowano na 500 tys. zł, dotacja z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi ok. 65 proc. Termin składania ofert przez wykonawców to 23 lutego br.