Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego ostrzega o bardzo złej jakości powietrza w Wielkopolsce w czwartek 16 lutego br. Odradzana jest wszelka zbędna aktywność na otwartej przestrzeni.

Komunikat dyżurnego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Ze względu na bardzo złą jakość powietrza w województwie wielkopolskim w dniu 16 lutego 2017 r., ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać spędzania czasu na zewnątrz. Odradza się uprawianie aktywności na otwartej przestrzeni (bieganie, jazda na rowerze).