Zakończono trzecią z czołowych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Leszczyński. W dniu dzisiejszym (tj. 11.12.2015r.) nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i oddanie inwestycji pn. „Przebudowa mostów na przepusty w ciągu drogi powiatowej nr 4756P".

Droga powiatowa Leszno – Włoszakowice – Wijewo należy do często użytkowanych przez ciężarówki. Dwa mosty między Zaborówcem a Brennem od lat były w bardzo złym stanie technicznym. Z tego powodu wprowadzony został tam zakaz jazdy dla pojazdów powyżej 10 ton masy całkowitej. Nowe przepusty zaprojektowano na klasę obciążenia ruchomego A wg PN-85/S-10030 czyli z możliwością przejazdu dla pojazdów bez ograniczeń wagowych.

Koszt przebudowy mostu „Zaborówiec” wyniósł ponad 1 mln zł, natomiast mostu „Brenno” blisko 600 tys. zł. Całość współfinansowana była przez Ministerstwo Finansów w wysokości 704 207,00 złotych.
Prace wykonywane zostały przez konsorcjum firm z Małkini: BUDO-MOST Budowa i Remont oraz DESTINI Janusz Siejk. Inwestycja realizowana była przez Powiat Leszczyński.

zobacz galerię >>>