Na budowę ścieżki rowerowej z Garzyna do Górzna złożono sześć ofert, najtańsza to ok. 495 tys. zł. Samorząd liczy na dotację, która pokryłaby dwie trzecie kosztów inwestycji.

Półtorakilometrowa ścieżka rowerowa przebiegać będzie przez Garzyn i Górzno, wzdłuż drogi powiatowej. Inwestycja będzie kontynuacją zbudowanego w 2015 r. fragmentu ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 530 m w Garzynie. Planowana do budowy ścieżka utworzy spójne połączenie z istniejącą już infrastrukturą w Garzynie i Górznie.

Koszt inwestycji oszacowano na 500 tys. zł. W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono sześć ofert. Najtańsza – ok. 495 tys. zł – należy do spółki Drogbud Gostyń z Grabonogu. Powiat wcześniej złożył wniosek w Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania Kraina Lasów i Jezior w Lesznie i liczy na dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To ok. 64 proc. kosztów inwestycji. Reszta pieniędzy na budowę ścieżki pochodziłaby z budżetu powiatu.