Ok. 400 psów uczestniczyło w prestiżowej wystawie psich championów w hali Trapez w Lesznie. Główne trofeum, tj. Best in Show zdobył polski owczarek podhalański należący do Wojciecha Kucnera z Szamocina.

Na XXI Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych Champion of Champion’s 2017 przyjechało do Leszna ok. 350 wystawców – oprócz Polaków - m.in z Czech, Danii, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Stanów Zjednoczonych. Przyjechali najlepsi z najlepszych - zwierzęta wcześniej uzyskały tytuły championa młodzieży, championa lub interchampiona.

Best in Show wystawy, czyli tytuł najpiękniejszego psa zdobył polski owczarek podhalański o imieniu King of Happiness, przez domowników nazywany Frankiem. Należy do Wojciecha Kucnera z Szamocina. Grand Prix Leszna im. Dobromiły i Janusza Bettingów zdobył biały owczarek szwajcarski o imieniu Mina, należący do Sary Pieńkowskiej z Wilkowa koło Głogowa.

Wystawę psich championów zorganizował leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Z budżetu samorządu ufundowano puchary dla zwycięzców Best in show.

Fot. (1 x) E.Baldys

{gallery}2017/artykuly/Psy_champion_Trapez_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}