Reprezentacja Rydzyny zdobyła puchar starosty leszczyńskiego w piłce ręcznej. Turniej rozegrano we Włoszakowicach w ramach programu "Ręczna jest OK".

Hala sportowo-środowiskowa we Włoszakowicach jest na co dzień miejscem treningów młodych piłkazy ręcznych. Cztery lata temu utworzono w tej miejscowości sekcję piłki ręcznej chłopców, trenuje w niej ok. 70 zawodników. We wrześniu ubr. uruchomiona została mini akademia piłki ręcznej dla chłopców klas drugich podstawówki i młodszych.

Starostwo Powiatowe w Lesznie zostało koordynatorem specjalnie opracowanego programu „Ręczna jest OK”. Jednym z jego punktów był turniej piłki ręcznej uczniów klas czwartych szkół podstawowych o puchar starosty leszczyńskiego.

W turnieju rywalizowały cztery drużyny z Bukówca Górnego, Rydzyny, Starkowa i Włoszakowic. Każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania. Puchar starosty zdobyła reprezentacja SP w Rydzynie, która wygrałą wszystkie mecze: ze SP Starkowo 5:1, ze SP Włoszakowice 7:1 i ze SP Bukówiec Górny 10:6. Na drugim miejscu turniej ukończyli piłkarze ze Starkowa, a na trzecim – z Włoszakowic.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary z rąk wójta Włoszakowic Stanisława Waligóry, przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego Jana Szkudlarczyka i prezesa MKS Real Astromal Leszno Macieja Wieruckiego.