Polacy uczcili dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lesznie mieszkańcy miasta i powiatu leszczyńskiego spotkali się pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Piąte obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lesznie zgromadziły największą jak dotąd liczbę mieszkańców. Na uroczystość złożyły się odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienie prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych. Wśród składających kwiaty była także delegacja powiatu leszczyńskiego.