Starostwo Powiatowe kupiło i przekazało Bibliotece Dworcowej w Lesznie nowości i bestsellery wydawnicze. Placówka na dworcu kolejowym cieszy się coraz większą popularnością, korzystają z niej głównie mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Otwarcie Biblioteki Dworcowej w Lesznie okazało się bardzo dobrym pomysłem. Otwarta przez wszystkie dni w tygodniu placówka z powodzeniem służy podróżnym dojeżdżającym do szkół, na uczelnie i do pracy. W ciągu kilku tygodni jej funkcjonowania zarejestrowało się ponad 40 nowych czytelników, odwiedziło ją ponad 600 osób. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też czytelnia prasy, kącik dla dzieci oraz galeria wystawowa.

- Nasza placówka ma bardzo dużą siłę rażenia, korzystają z niej głównie podróżni dojeżdżający do Leszna lub wyjeżdżający z Leszna. Czytelnicy najczęściej pytają o nowości wydawnicze i bestselery. Dlatego zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Lesznie o dofinansowanie naszego księgozbioru, co spotkało się z pozytywna odpowiedzią – informuje Andrzej Kuźmiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

Starostwo Powiatowe w Lesznie kupiło i przekazało do Biblioteki Dworcowej ok. 25 książek o wartości ok. 550 zł. Samorząd powiatowy od lat wspiera finansowo MBP w Lesznie, corocznie przekazując jej dotację na bieżącą działalność.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_biblioteka_dworcowa_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}