Właściciele dwóch firm z powiatu leszczyńskiego znaleźli się na liście 100 najbogatszych Polaków 2017 roku, opublikowanej przez czasopismo Forbes. To Adam i Damian Kenkel, udziałowcy spółki Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego oraz Tomasz Błaszak, właściciel spółki Fogo z Wilkowic.

Bracia Adam i Daniel Kenkel zostali właścicielami założonej prawie 40 lat temu firmy Werner Kenkel zostali po śmierci swego ojca Wernera w 2004 r. Spółka z Krzycka Wielkiego – wiodący w kraju producent opakowań tekturowych - systematycznie rozwija się, zwiększając zatrudnienie i przychody. Na liście 100 najbogatszych Polaków redakcja Forbesa sklasyfikowała braci Kenkel na 59 miejscu z majątkiem wartym 680 mln zł.

Na 72 miejscu rankingu znalazł się Tomasz Błaszak, właściciel spółki Fogo z Wilkowic, dawniej działającej pod nazwą Agregaty. Firma jest czołowym producentem agregatów prądotwórczych w Polsce. Majątek właściciela spółki wyceniono na 582 mln zł.