Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowę na dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej informatyzacji powiatowego zasobu geodezyjnego. Samorząd otrzyma ok. 3,3 mln zł dotacji na jego opracowanie i udostępnienie przez internet.

Złożony przez starostwo wniosek o dotację z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 przewiduje informatyzację powiatowego zasobu geodezyjnego. W ramach tego projektu zostaną zmodernizowane i zaktualizowane geodezyjne rejestry publiczne i standardowe opracowania kartograficzne gromadzone w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym Starostwa Powiatowego w Lesznie. To będzie kolejny etap prowadzonych od lat, bardzo kosztownych prac.

Wartość projektu „Tworzenie, modernizacja i aktualizacja geodezyjnych rejestrów publicznych oraz standardowych opracowań kartograficznych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym Starostwa Powiatowego w Lesznie oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług” to prawie 3,9 mln zł, z czego ok. 3,3 mln zł stanowi dotacja z budżetu UE. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu powiatu.

W poniedziałek starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz skarbnik Marcin Wydmuch podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie tego projektu.

UE Nietazkowo