Powiat podpisał ze spółką Drogbud Gostyń umowę na przebudowę drogi powiatowej z Garzyna do Górzna. Inwestycja ma się zakończyć we wrześniu.

Przebudowę ok. 2,3 km drogi powiatowej z Garzyna (od skrzyżowania z krajową „dwunastką”) do Górzna sfinansować mają dwa samorządy – powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Inwestycja obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę kanalizacji deszczowej i wymianę nawierzchni chodników.

W przetargu złożono cztery oferty, najkorzystniejsza cenowo należała do spółki Drogbud Gostyń. Dziś w starostwie powiatowym podpisano umowę. Przebudowa potrwa do końca września i kosztować będzie 1 335 612 zł.

Samorząd powiatu zbuduje także ścieżkę rowerową z Garzyna do Górzna, wzdłuż przebudowywanej drogi. Przetarg na tę inwestycję czeka na rozstrzygnięcie, budowa ma zakończyć się także we wrześniu.