Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetargi na budowę chodników w Kłodzie i Tworzanicach oraz ich przebudowę w Lasocicach. Inwestycję będą współfinasowane przez gminy Rydzyna i Święciechowa.

Pierwszy przetarg dotyczy dwóch inwestycji w gminie Rydzyna – budowy ok. 240 mb chodnika w Kłodzie oraz kolejnego etapu budowy chodnika (ok. 450 mb) w Tworzanicach. Swoje oferty złożyło pięciu wykonawców, najkorzystniejsza z nich należy do firmy Wiler-Bud z Nowej Wsi – ok. 78 tys. zł. Kosztorys tych inwestycji wynosi 100 tys. zł.

Drugi przetarg ogłoszono na przebudowę ok. 3 km chodnika na ul. Słonecznej w Lasocicach. W tym przypadku zgłoszono sześć ofert, najkorzystniejsza to propozycja firmy Wiler-Bud – ok. 157 tys. zł. Wartość prac kosztorysowych to 200 tys. zł.

Trwają prace komisji przetargowych. Na wykonanie prac wykonawcy będą mieli dwa miesiące od podpisania umów.