W leszczyńskim ratuszu uhonorowano czeladników, którzy zdali na ocenę bardzo dobrą egzaminy zawodowe. W spotkaniu zorganizowanym przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczej uczestniczył m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak.

Spośród ok. 600 osób z regionu leszczyńskiego, które zdawały w tym roku egzaminy czeladnicze siedem zdało je na ocenę bardzo dobrą. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza zorganizowała spotkanie, podczas którego uhonorowano je specjalnymi świadectwami. Czeladnicy oraz ich mistrzowie zostali nagrodzeni w obecności władz Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Cechu Rzemiosł Różnych w Lesznie, prezydent Leszna Łukasza Borowiaka, starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i starosty rawickiego Adama Sperzyńskiego.

Wyróżnienia otrzymali stolarz Filip Piotrowiak i jego mistrz Piotr Rzepecki, murarz Tomasz Frąckowiak i jego mistrz Damian Kretschmer, murarz Damian Nowicki i jego mistrz firma Wiler Bud, monter zabudowy Krzysztof Jóskowiak i jego mistrz Piotr Kozłowski, wędliniarz Tomasz Skiba i jego mistrz Tadeusz Szczepaniak, ślusarz Paweł Kędzia i jego mistrz Andrzej Bohm oraz stolarz Marcin Sierpowski i jego mistrz Piotr Nowacki.

fot. E.Baldys