Od wielu lat Zespół Szkół Specjalnych w Górznie, zgodnie z tradycją uroczyście obchodzi pierwszy dzień wiosny. Uczniowie i nauczyciele pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary.

W pierwszym dniu wiosny uczniowie bawili się z nauczycielami na świeżym powietrzu. Na przyszkolnym placu pożegnali „panią Zimę” w rozpalonym ognisku, a na cześć „pani Wiosny” upiekli smakowite kiełbaski. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przewidzianych obchodami święta wiosny. Uroczystości angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.