Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał ze spółką Strabag umowę na przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Warta ok. 4,8 mln zł inwestycja rozpocznie się po przebudowie wodociągu i zakończy w październiku br.

W przetargu na oszacowaną na 5 mln zł inwestycję złożono pięć ofert. Komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą propozycję - spółki Strabag z Ponieca za prawie 4,8 mln zł. Powiat wyda na przebudowę połowę tej kwoty, resztę stanowić będzie dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Kompleksowa przebudowa ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach podzielona została na cztery etapy. Inwestycja zostanie wykonana po zakończeniu wymiany sieci wodociągowej i przyłączy przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wyznaczył MPWiK terminy zakończenia prac, ostatni z nich to połowa lipca br. Przebudowa ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach ma zakończyć się w październiku br.