Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

160 zawodników z 16 klubów uczestniczyło w XXI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych w Lipnie. Gospodarze – UKS Roszada – zdobyli łącznie 16 medali, w tym 4 złote.

Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie gościła 160 zawodników z 16 klubów z całej Polski, podzielonych na różne kategorie wiekowe. Mistrzostwa były bardzo udane dla UKS Roszada Lipno – klub reprezentowało 55 zawodników. Zdobyli łącznie 14 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe.

W kategorii juniorzy do lat 13 gospodarze zajęli całe podium. Tytuł mistrza Polski w warcabach 64- polowych wywalczył Amadeusz Zyber - Moszak. Drugie miejsce z taką samą liczbą punktów zajął Tymoteusz Myszuk. Tuż za nimi na trzecim miejscu podium stanął ich kolega klubowy Samuel Kątny.

W kategorii Junior do lat 23 pierwsze miejsce zajął Marcin Rosiński. W tej samej kategorii wiekowej -juniorek do lat 23 - mistrzynią Polski została Agnieszka Szymańska. Drugie miejsce w kategorii juniorka do lat 16 wywalczyła Martyna Lipka. Wśród juniorów do lat 19 drugie miejsce wywalczył Dawid Franek. Gratulacje należą się także Antoniemu Rumińskiemu, który zajął również drugie miejsce.

W kategorii junior do lat 10 brązowy medal zdobył Mateusz Wysokiński. W kategorii juniorek do lat 13 na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Ruta. Brązowy medal zdobył także juniora do lat 16 Tomasz Urbańczyk.

W XXVII indywidualnych mistrzostwach Polski Mężczyzn w ogólnej klasyfikacji drugą lokatę zajął Mateusz Niczyporuk. Natomiast w kategorii Senior 50+ pierwsze miejsce zajął Edward Karpiński. Natomiast w XXVII indywidualnych mistrzostwach Polski Kobiet w ogólnej klasyfikacji drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Szymańska, a brązowy - Magda Pawłowska.

Drużynowym Mistrzem Polski w klasyfikacji punktowej została drużyna z UKS Struga Marki, która wyprzedziła drużyny UKS Roszada Lipno i LUKS Gry Logiczne Wronki.

Najlepszych zawodników mistrzostw nagrodzili przewodniczący Rady Gminy Lipna Andrzej Michalski, wójt Jacek Karmiński oraz wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.