Alebabki z Wijewa wygrały III mistrzostwa Polski Cheerleaders w Sosnowcu. To był ich pierwszy występ w tego typu turnieju. Wsparcia finansowego cheerliderkom udzieliło m.in. Starostwo powiatowe w Lesznie.

III ogólnopolski turniej cheerleaders zorganizowano w Sosnowcu. Były to eliminacje do mistrzostw Europy, które odbędą się w Pradze. Zespół cheerleaderek 40 + Alebabki z Wijewa w swoim debiucie na takiej imprezie zajął pierwsze miejsce w swej kategorii wiekowej.

Alebabki spotykają się od dwóch lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Wijewie. Mają od 40 do niespełna 60 lat. Dotychczas występowały tylko podczas gminnych uroczystości. Założycielką i liderką grupy jest Alicja Pukacka. Za zwycięstwo w Sosnowcu otrzymały puchar, dyplom i medale. Uczestnictwo Alebabek w mistrzostwach wsparł finansowo powiat leszczyński.