W rozegranym w Lesznie powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” uczestniczyło 20 zwycięzców eliminacji szczebla gminnego. Wśród fundatorów cennych nagród było także Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowano w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Uczestnikami byli zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych w gminach. W turnieju startowało 20 uczestników reprezentujących Leszno oraz gminy powiatu leszczyńskiego. Rywalizacja odbyła się w dwóch etapach. Do eliminacji, w trzech grupach wiekowych, przystąpili wszyscy uczestnicy. Do finału zakwalifikowało się łącznie 10 uczestników. Każdy z nich odpowiadał na trzy pytania.

W grupie uczniów podstawówek pierwsze miejsce zajął Jakub Jankowski z gminy Lipno, drugie - Jan Durka z Leszna, a trzecie - Adrian Horbik z gminy Święciechowa. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Maurycy Hechmann z Leszna, przed Weroniką Kamińską z gminy Lipno i Zuzanną Lipową z gminy Włoszakowice. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Bartosz Szymaniak z gminy Włoszakowice, przed Oliwią Skorupińską z gminy Święciechowa i Markiem Gościniakiem reprezentującym Leszno.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentowali powiat leszczyński na ogólnopolskim turnieju wiedzy pożarniczej szczebla wojewódzkiego. Tegoroczni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem było m.in. Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2017/artykuly/Straz_konkurs_pozarniczy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}