Robert Baran, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla powiatu leszczyńskiego”. Odchodzącego na emeryturę szefa komendy miejskiej uhonorowano podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Starszy brygadier Robert Baran pochodzi z Gostynia. Służbę w mundurze rozpoczął w 1991 r. w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lesznie. W 1995 r. został komendantem rejonowym Straży Pożarnej w Gostyniu, a po utworzeniu powiatów w 1999 r. – komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście. Od 2005 r. kieruje komendą miejską PSP w Lesznie. Za kilka dni przejdzie na emeryturę.

Rada Powiatu Leszczyńskiego jednomyślnie podjęła uchwałę o wyróżnieniu Roberta Barana tytułem „Zasłużony dla powiatu leszczyńskiego”.

- Nasza współpraca z komendantem Baranem była wzorowa. To doskonały fachowiec i życzliwy człowiek. Jego zasługi dla stałej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu są niezaprzeczalne, przyznanie mu tytułu to podziękowanie za jego pracę i służbę – tłumaczy Jan Szkudlarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Komendant Robert Baran odebrał wyróżnienie podczas czwartkowej sesji rady powiatu.

- Nie ukrywam wzruszenia otrzymaniem tak zaszczytnego tytułu. Jestem dumny, że przez 12 lat kierowania komendą miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie udało mi się w ścisłej współpracy z samorządami Leszna, powiatu leszczyńskiego i gmin powiatu ukształtować właściwą politykę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Mieszkańcy mogą być pewni, że system ochrony przeciwpożarowej działa na dobrym poziomie – stwierdził podczas odbierania wyróżnienia komendant Robert Baran.