W Zespole Szkół w Osiecznej odbył się rejonowy etap XXI Konkursu wiedzy o Wielkopolsce. Uczestniczyło w nim ponad 80 uczniów.

Organizatorami konkursu wiedzy o Wielkopolsce są Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, wielkopolski kurator oświaty i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się laureaci konkursów gminnych, w Zespole Szkół w Osiecznej było ich 86.

Uczniów klas IV- VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów powitali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wiceburmistrz Osiecznej Stefan Kuśnierek oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Osiecznej. Oprócz znajomości gwary wielkopolskiej oraz tematyki powstania wielkopolskiego pozostałe zagadnienia konkursowe uzależnione były od programu nauczania każdej z klas.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się 52 osoby, z których 16 reprezentuje powiat leszczyński. Są to Marcin Strzelczyk, Weronika Mikołajczak, Marta Walenciak,  Wojciech Fischer, Kinga Kanikowska, Agata Kretschmer, Natalia Mikołajczak i Małgorzata Biernacik (Zespół Szkół w Kąkolewie), Jakub Gralak, Natalia Ratajczak, Maciej Sobański, Zofia Biała, Julia Jęśkowiak i Nikodem Kraśner (Zespół Szkół w Osiecznej), Mateusz Nowak (Szkoła Podstawowa w Wijewie), Weronika Defitowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowiacach).